Blog

Dozen of articles. Improve your lifestyle now!

„Lietuvą širdy nešuosi“

Per Lietuvą skrajojanti „Poezijos paukštė“, kaip kiekvieną gegužę,taip ir šią užsuko į Jasiuliškių socialinės globos namus su gausiu lietumi iš ryto ir skaisčia saule po pietų.Nuotaika išliko pakili, nes čia gyvenantys žmonės myli poezijos žodį ir labai laukia šios šventės, todėl jos visada vyksta žiūrovų pilnutėlėje salėje. Šie metai Lietuvai labai svarbūs, minime valstybės atkūrimo 100-ąsias metines, tai ir mes savo šventę skyrėme Lietuvai, Žemei, Motinai, Šeimai. Čia susirinko gausus būrys literatų ir muzikantų: jau tikrais draugais tapę ukmergiškis literatas, fotomenininkas–Albinas Kuliešis, šventupietė- Genoefa Povilavičienė, buvęs globos namų gyventojas, jau kelinti metai gyvenantis Vilniuje – Ruslanas Šerkšnys. Eiles Mamai, kurių jai niekada gražių žodžių nebūna per daug, skyrė Nijolė Vanagienė, o tėviškės- Slabados ilgesiu dalinosi Jonas Povilavičius. Apie gimtinę deklamavo ir Janė Giedraitienė. Darbuotojos- Regina Mulevičienė skaitė labai jautrų laišką parašytą savo vaikams gyvenantiems daug metų užsienyje, o Regina Nugarienė eiliuotai išsakė visą meilę Lietuvai. Negalime nesidžiaugti ir nauju veidu, kuris labai papuošė mūsų šventę. Jo laukėme 5 metus ir sulaukėme dar ir su  dovanomis –savo kūrybos knygomis „Vakaras“ ir „Jausmų labirintai“. Mus aplankė viešnia iš Kėdainių Rima Petrilevičienė- tai Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja, poezijos ir kitų menų asociacijos „Branduma“, Kėdainių rajono literatų klubo „Varsna“ narė, išleidusi 9 savo kūrybos knygeles, save išbandanti ivairiose srityse (piešime, vėlime, dekupaže). Literatė paskaitė savo naujausius eilėraščius skirtus Mamai ir Tėčiui jau išėjusiems į Anapilį ir eilėraštį „Kuždesiai“, iš naujausios savo kūrybos knygos tokiu pat pavadinimu. Muzikinius numerius dovanojo iš Prezidento Antano Smetonos gimtinės Užulėnio atvykusi Rima Žudienė, kuri tiesiog žavėjo visus savo nepakartojamu balsu, atliekamų dainų nuoširdumu ir gyvybingumu. Šeimyninis duetas Daiva ir Kazimieras Šermukšniai publikai padovanojo nuotaikingą dainą „Svajone, lik sveika“. Skambėjo Vidiškių kultūros centro moterų ansamblio atliekamos dainos apie Lietuvą , bei  lietuvišką žodį ir kalbą. Savos kūrybos dainą skyrė Eglė Staniūnaitė, o Genadijus Ginevičius daina apie klevą, kaip ir Regina Mulevičienė atskleidė tėviškės meilę, ilgesį visų, kurie išvykę į svečias šalis. Šventę užbaigė Jasiuliškių sgn jungtinis darbuotojų ir gyventojų ansamblis daina- „O, Tėviške mana“.

Visus susirinkusius sveikino ir padėkos žodžius tarė globos namų direktorius Vilius Petrauskas.

Visi dalyviai apdovanoti pačių moterų Jolantos, Vilmos ir Vitos rankomis sukurtomis atminimo dovanėlėmis veltinėmis trispalvėmis širdutėmis, kvapniomis pakalnučių puokštelėmis ir padėkos raštais, pakviesti į kavinukę „Klėtis“ pabendrauti, pasidalinti mintimis prie puodelio arbatos.

Kad šventės būtų gražios reikia įdėti daug išmonės ir darbo. Todėl labai dėkoju visiems bendraminčiams prisidėjusiems prie šios gražios šventės, o labiausiai psichologei Jolantai Čekauskaitei. Be jūsų pagalbos, prisidėjimo nebūtų tokių puikių švenčių.

Su naujomis idėjomis, posmais ir dainomis vėl lauksime kitų metų.“ Jasiuliškis be Poezijos pavasario neįsivaizduojamas“,- taip kažkada  sakė ilgametė buvusi Vlado Šlaito VB metodininkė- Margarita Rokienė. Gražių ir saulėtų dienų visiems.

Vilma Belapetravičienė
Vyresnioji bibliotekininkė ir užimtumo specialistė

Nuotraukos – Jolantos Čekauskaitės

isvyka-16

Turininga išvyka į Rečionių bendruomenę

Vidiškių seniūniją jungia keturios bendruomenės, su kuriomis Jasiuliškių socialinės globos namų bendruomenė palaiko …

DSC_0382

Jasiuliškiečiai švenčia šimtmetį

Rugpjūčio 2 –oji diena Jasiuliškių socialinės globos namuose prasidėjo labai šventiškai. Tą dieną savo 100-mečio …

IMG_20220525_170651_resized_20220530_030536351

Išvyka Į Ukmergės rajonoVlado Šlaito viešąją biblioteką

Būrelis Jasiuliškių sgn gyventojų lydimi bibliotekininkės Vilmos Belapetravičienės lankėsi Ukmergės rajono Vlado …