
Mes prisimename, kodėl esame laisvi
Jasiuliškių socialinės globos namų bibliotekininkė Vilma Belapetravičienė jau kelinti metai jungiasi prie pilietinių iniciatyvų- „Atmintis gyva, nes liudija…“ ir „Neužmirštuolė“. Taip prisimenami ir pagerbiami 1991 sausio 13 d. žuvusieji už Lietuvos laisvę didvyriai.
Džiugu, kad šiais metais prie šių pilietinių iniciatyvų prisijungė ir socialinė darbuotoja Vitalija Žvinienė su visa savo savarankiškų namų „Gilė“ bendruomene. Languose buvo uždegtos vienybės, šviesos, vilties, pagarbos ir atminimo žvakelės. Bibliotekos langai, ir „Gilės“ namų kiemas sužydo neužmirštuolių mėlynais žiedais, kaip simboliu, kad išaušus juodam rytui, diena gali būti šviesi ir viltinga. Bibliotekoje eksponuojama fotonuotraukų paroda- „Jų meilė Tėvynei stipresnė už meilę gyvenimui“.
Šių pergalingų dienų, pažymėtų žmonių netektimis, kaskart kartodami žuvusiųjų vardus, dėkodami jiems ir prisimindami juos, mes nepamirštame, kodėl šiandieną esame LAISVI.
Vilma Belapetravičienė
Užimtumo specialistė ir bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Vitalijos Žvinienės