Blog

Dozen of articles. Improve your lifestyle now!

isvyka-16

Turininga išvyka į Rečionių bendruomenę

Vidiškių seniūniją jungia keturios bendruomenės, su kuriomis Jasiuliškių socialinės globos namų bendruomenė palaiko draugiškus ir glaudžius ryšius. Šį kartą jasiuliškiečiai, gerai nusiteikę vyko į Rečionis. Pirmiausia aplankėme tautodailininkę Anelę Stancikienę. Anelė nenustygstanti vietoje, visur suspėjanti- dainuoja, rašo ir kuria puikias humoreskas, scenarijus vaidinimams, puiki „Pasakorka“ tarmiška šnekta, padeda dukrai medelyne „Puošmedis“, kurį su a.a. vyru Jonu ūkininkaudami įkūrė 2006 metais. Kartu sukūrė savo sodybos akmenų ir metalo skulptūrų kolekciją, kurioje šiuo metu yra apie 50 eksponatų, pristato medžio ir floristikos darbus pavadintus „Medinė fantazija“, kuri sutalpinta verandoje, o svetainė nuo grindų iki lubų papuošta įvairiais tapybos paveikslais, kurių virš 100 ir įvairiomis temomis. Išleista kūrybos knygelė „Ir aš čia buvau“, bei nuostabūs atvirukai, skirti dovanoms. Nuostabi „Menų sodyba“, kurioje nepastebėjome, kaip pralėkė visa valanda.

Antra stotelė, kurioje apsilankėme- „Jurginkiemis“. Tai rečioniškės, šachmatų mokytojos Virginijos Savickienės prižiūrimoje sodyboje vyraujantis grožis ir menas. Jurginai nuo seno puošia lietuviškus gėlių darželius, o jų mylėtojai įkuria ištisus sodus. Virginija augina kelis šimtus skirtingų veislių.  Mus pasitikusi mama Regina Noreikienė pasakojo, kad darže yra apie tūkstantis kelmų ir 300–400 skirtingų veislių jurginų. kur dar įvairių gėlių rūšių, spalvų – gvazdikėliai, kermėkai, lineliai, sausiukai, net lapiniai burokai priderinti. Jurginus auginti, yra viena, o kita Virginijos mėgstama veikla – siuvinėjimas. Žiūri į paveikslą ir negali suprasti ar tai tapyta, ar fotografuota, tik vėliau supranti, kad tai siuvinėta. Kiek įdėta kruopštumo, kuris kuriamas nuo kelių dienų, iki kelių metų. Visos kelionės nupasakoti neįmanoma, tai reikia pamatyti patiems.

Laisvalaikio leidimas kitoje seniūnijos bendruomenėje suteikė galimybę atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdienybės rutinos, atrasti gražių meno ir gamtos nematytų kampelių, kurie padeda suvokti savo emocijas ir jausmus, leido mėgautis grynu oru, ramybe, grožėtis gėlių žiedų gausa ir įvairove. Vykdami namo užsukome į „Kurėnų užeigą“. Pasistiprinome cepelinais, smagiai stebėjome Lietuvos rinktinės krepšinio varžybas, kurias lietuviai laimėjo, dalinomės puikiais įspūdžiais.

Vilma Belapetravičienė
Bibliotekininkė ir užimtumo specialistė
Nuotraukos autorės

 

336748127_1372960323544950_8879696027133698121_n

Kitoks Verbų sekmadienis Jasiuliškyje

Pirmąjį balandžio sekmadienį visoje Lietuvoje buvo minimas Verbų sekmadienis. Tai – pavasario šventė, švenčiama …

Earth_flag_PD

Minėjome Žemės dieną

Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astrologinis pavasaris. Ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties …

332954710_732227798404377_7679814748051540710_n-1

Viktorina, skirta Lietuvos Nepriklausomybės dienai

Jasiuliškių socialinės globos namuose smagiai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Ši data Kovo 11-oji …